data publikacji: 11-05-2020

Sieć 5G już dostępna w 7 największych miastach!

Plus jako pierwszy wchodzi na polski rynek z 5G. Sieć 5G już działa w już 7 miastach. Jak na razie, 5G wykorzystuje częstotliwość dedykowaną pod LTE, bowiem aukcja na częstotliwość 3,4-3,8 GHz została odwołana.

nadajnik sieci komórkowej na dachu bloku 5G w Warszawie

To już dzisiaj, 11 maja, Polkomtel właściciel sieci Plus na terenie 7 miast (Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Poznania, Łodzi, Katowic i Szczecina) uruchomił pracę 100 nadajników 5G. Jak na razie zasięgiem będzie objęte 900 tys. osób, a na początku roku 2021, liczba objętych zasięgiem ma wynosić około 3 mln użytkowników.

To pierwszy krok, niestety nie wszyscy mieszkańcy podanych miast na dzień dzisiejszy znajdą się w zasięgu 5G, wszystko jest uwarunkowane niewystarczającą siatką stacji 5G. Kolejnym krokiem rozwoju 5G Plusa, jest objęcie zasięgiem 5G całej stolicy oraz okolicznych miejscowości, gdzie w przeciągu kilku miesięcy powstanie nawet 600 dodatkowych stacji 5G.

Stara częstotliwość LTE do 5G - to chwilowe rozwiązanie.

Plus oznajmia, że w nowym standardzie zaoferuje szybkość transmisji do 600 Mb/s (to dwa razy więcej więcej niż oferuje LTE). Operator komunikuje, że po wdrożeniu 5G na docelowe pasmo 3,4-3,8 GHz, obecnie wykorzystywane pasmo LTE (2,6 GHz) pozwoli uzyskać większe pokrycie i zasięg na terenu kraju.

Smartfony i routery 5G obsługujące technologię 5G.

Aby korzystać z dobrodziejstw nowej technologii, w ofercie Plusa już znajdziemy smartfony i routery obsługujące technologię 5G z wykorzystaniem częstotliwości 2,6 GHz.

Komentarze

Treść komentarza*:
Podpis:
 
= (oblicz)  
* spam i komentarze obraźliwe będą usuwane


avatar2020-05-15   Krzyś
Na mapie nie wygląda to imponująco przynajmniej w Warszawie, stąd nie było takiej pompy !!!
avatar2020-05-12   Marcin
Stąd zmasowana oferta sieci komórkowych do spółdzielni mieszkaniowych w Warszawie o możliwość montażu na dachu nadajników. W mojej spółdzielni trwa właśnie głosowanie za i przeciw.
avatar2020-05-11   Franek
I tak się zdobywa rynek.

W TEJ KATEGORII