data publikacji: 24-03-2020

Druk 3D w walce z koronawirusem

Druk 3D przyspieszył aby nieść pomóc osobom które stoją w pierwszym rzędzie w walce z koronawirusem.

projekt do druku w drukarce 3d

M.in. firma HP ogłosiła, że współpracuje z firmami, które zakupiły u nich drukarki 3D do produkcji medycznych osłon twarzy, do produkcji elementów masek. HP oferuje również dostęp do projektów sprzętu medycznego które można wykonać nadrukiem 3D.

Startup Carbon, który jest producentem drukarek 3D używanych do robienia wszystkiego, oznajmił, że planuje wysłać projekty osłon twarzy do swojej sieci klientów, którzy kupili drukarki 3D.

Prusa Research, producent drukarek 3D, podarował 10 000 osłon twarzy czeskiemu rządowi i udostępnił projekt, z którego mogą korzystać inni.

Pewna para z Nowym Jorku wytworzyła dziesiątki osłon na twarz i udostępniła projekt na stronie internetowej, który został już pobrany tysiące razy.

Słyszymy także o polskich wątkach, m.in. o prototypie respiratora za 200 zł firmy Urbicum, który można po części wydrukować a inne elementy zdobyć na rynku detalicznym. Zespół inżynierów opracował i udostępnił w internecie projekt respiratora, elementy respiratora można wydrukować na drukarce 3D. Dodatkowo do budowy mają posłużyć tanie i powszechnie dostępne podzespoły. Taki respirator może ratować życie ludzi w miejscach, gdzie takich urządzeń brakuje.

projekt do druku w drukarce 3d

Komentarze

Treść komentarza*:
Podpis:
 
= (oblicz)  
* spam i komentarze obraźliwe będą usuwane


avatar2020-03-25   Lech
Brawo chłopaki, super pomysł i dobry projekt !!!!
avatar2020-03-25   Piotr
Respirator to już jest coś, natomiast osłony to kawałek pleksi wiec żaden cud techniki.
avatar2020-03-24   Mario
Taka sytuacja to może być początek czegoś większego dla takich firm wykonujących druk 3D.

W TEJ KATEGORII