data publikacji: 04-05-2021

Warszawa versus Toronto - a jednak w Kanadzie żyje się lepiej

życie i praca w Toronto

Z rankingu przeprowadzonego na reprezentatywnej grupie osób w wielu krajach, dowiadujemy się, że najlepszym miejscem do pracy i życia jest Kanada, w tym samym rankingu Polska plasuje się na na 24 pozycji, przed nami uplasowały się takie kraje jak Szwecja, Dania, Norwegia. Kolejne miejsca zajęła Szwajcaria i na piątym miejscu Finlandia. Dodatkowo w pierwszej dziesiątce znalazły się takie kraje jak Australia, Holandia, Nowa Zelandia i nasz najbliższy zachodni sąsiad Niemcy. Ku zaskoczeniu Polska w ostatnim czasie spadła w rankingu o jedno oczko, z miejsca 23 na 24, kraj nad Wisłą wyprzedziła Korea Południowa.


Życie i praca w Kanadzie


Kanada to ogromny kraj o powierzchni 9 985 000 km², który zamieszkuje 37 milionów mieszkańców. Przypominam że Polska ma powierzchnię 312 679 km² i podobną ilość mieszkańców. Kanada jest w stanie pomieścić dużą większą ilość wykwalifikowanych osób, dlatego rząd Kanady szuka osób które tu się osiedlą. W na życie w Kanadzie mają dużą szanse osoby do 35 roku życia, które posiadają mocne CV (posiadają umiejętności zawodowe które są pożądane w danym regionie Kanady), biegle posługują się językiem angielskim lub francuskim.

Kanadyjczycy potrafią docenić wysokie umiejętności i dobrze wykonaną pracę. A znane kanadyjskie przysłowie "A mechanical saw will not help a lazy woodcutter", zazwyczaj nie dotyczy fachowców z nad Wisły.

Myślisz o emigracji do kraju w którym żyje się lepiej? Jeśli tak, sprawdź jakie oferty pracy czekają na Ciebie w Kanadzie, więcej na - jobbank, napisz swoje CV po angielsku (Resume), przykłady CV / Resume znajdziesz na coolfreecv, życie i praca w Kanadzie czyli jak zostać na dłużej, więcej informacji dla nowych emigrantów w serwisie - canada.


Warszawa kontra Toronto


W Warszawie mieszka około 2 mln mieszkańców, natomiast w Toronto 2,6 mln mieszkańców. Średnie wynagrodzenie w Toronto w przeliczeniu na złotówki wynosi blisko 10 tysięcy zł. Natomiast w Warszawie jest dwukrotnie niższe i oscyluje w okolicy 5 tys. zł. Ceny nieruchomości w Toronto są o wiele wyższe a niżeli w stolicy Polski, cena za m2 sięga 28 tys. zł, natomiast w Warszawie jest to 12 tys. zł za m2. Ale to mieszkańcowi Toronto zostanie więcej pieniędzy w portfelu (ponad 4000 zł) gdy ten zdecyduje się wynająć mieszkanie w stolicy Kanady w porównaniu do Warszawiaka któremu po wynajęciu małego mieszkania zostanie w kieszeni zaledwie 1600 zł.

Za te pieniądze które zostaną Kanadyjczyk dodatkowo kupi o wiele więcej paliwa, koszt benzyny w Kanadzie to około 3,70 zł za litr w Polsce ponad 5 zł. Kupi więcej oryginalnych ubrań bo w Kanadzie sią tańsze, mniej zapłaci za prąd, wodę i wywóz śmieci.

Można się jedynie pocieszać że w Toronto Kanadyjczyk zapłaci więcej za kawę o 2 zł, o 12 zł więcej za bilet do kina i aż o 2400 zł Kanadyjczyk zapłaci więcej za prywatne przedszkole dla własnej pociechy.

Komentarze

Treść komentarza*:
Podpis:
 
= (oblicz)  
* spam i komentarze obraźliwe będą usuwane

W TEJ KATEGORII